Jūros šventė 2018

Jūros šventė 2018

Kiekvienoje Jūros šventėje atrandu kažką naujo ir įdomaus. Šiemet patiko eisena, gražūs grojantys fontanai, o didžiausią įspūdį paliko bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Spektaklyje vaidina  profesionalūs aktoriai –  italai, meksikiečiai, prancūzai.
„Daugelis mano, kad tai spektaklis apie banginio ir žmogaus kovą tarsi tai būtų keršto istoriją. Bet taip nėra – siužeto linija daug sudėtingesnė. Tai pasakojimas apie žmonijos istoriją, šiuo pastatymu norime pasakoti apie mus – ieškančius bendrystės. Štai kodėl laivas atrodo lyg būtų Nojaus arka, štai kodėl reikia saugotis banginio – nes kalbame apie iliuziją ir apgaulę, tai pasakojimas apie dabartį, kurioje gyvename, apie žmonių judėjimą po pasaulį, apie nesaugumo jausmą“,- dramaturgas Giulo Sonno.

Hermano Melvilio romano pagrindu pastatytas, įvairias disciplinas (teatrą, cirko meną, šokį, muziką) apjungiantis spektaklis „Mobis Dikas“ sujungia praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą bei tyrinėja specialias temas, aktualias nūdienai: migracija – kelionė, nepažįstamų kraštų stereotipai, drąsa peržengti nežinomas ribas, kad pasiekti trokštamą pakrantę, „kito“ ir „kitokio“ baimė,  visuotinis susvetimėjimas.

Judanti 13 metrų ilgio ir 7 metrų pločio platforma spektaklio metu transformuojasi į laivą, paskui – žuvį, taip atverdama žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį. Išskirtinė, įspūdinga scenografija, autorinė muzika ir emocinė įtaiga – spektaklis abejingų nepalieka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *