Tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektas ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Oranžinės šypsenos dienos 2018. Oranžinė mandala.

Tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektas ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Oranžinės šypsenos dienos 2018. Oranžinė mandala.

„Nubuskite su šypsena ir vykitės gyvenimą… Gyvenkite jį, džiaukitės juo, ragaukite, uostykite, jauskite“. Joe Knapp
Projektas.„Saulėtas oranžinis traukinys“  šiemet vėl atriedėjo į mūsų gimnaziją kviesdamas kartu  su mokiniais keliauti į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas.
Kodėl oranžinę? Todėl, kad tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva.
Kodėl į gamtos pasaulį? Todėl, kad gyvename XXI a. Visi skuba, bėga, lekia… Vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku ar savo artimu žmogumi, kolegomis.
Projekto tikslas ir uždaviniai:
Suteikti vaikui/mokiniui  pažinimo džiaugsmą auginant moliūgą bei vaistinius augalus nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogu ir šalia esančiais artimaisiais.
Puoselėti vaiko dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ugdant gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną, padedant vaikui pajusti gamtos vientisumą ir harmoniją. Pasidalinti ir pasidžiaugti užaugintu derliumi.
Keletą dienų visą mokyklos bendruomenę vertė sustoti ir grožėtis gimnazijos patalpose sukurta mandala. Šviesos, šilumos, šypsenos, bendradarbiavimo vaisius – kompozicija iš moliūgų ir vaistinių augalų.

Mandalos ,,Moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė” kūrime dalyvavo visa gimnazijos bendruomenė. Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai nešė išaugintus moliūgus bei kitą gamtinę medžiagą- gvazdikinius serenčius, erškėtuoges, kankorėžius, pušies, tujos šakas, kaštonus ir giles.

Net 16 moliūgų didelių ir mažų – atnešė jaunieji augintojai – pirmokai. Jų išauginti moliūgai svėrė nuo 0,300 iki 14,625 kilogramo. Mandaloje ,,Moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė” panaudota: 26 moliūgai, 1000 gilių, 456 kaštonai, 326 gvazdikinių serenčių žiedai, 168 eglės kankorėžiai, 53 pušies kankorėžiai, 200 erškėtuogių, pusė kilogramo pušies ir tujų  šakelių.

Projekto koordinatorės gimnazijoje: pradinių klasių mokytoja metodininkė Danutė Ivanauskienė ir vyresnioji socialinė pedagogė Dalia Orlakienė siekė efektyvinti pedagogų ir šeimos partnerystę bei bendradarbiavimą organizuojant ugdomąją veiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *