Triukšmingas rudens sambaris

Triukšmingas rudens sambaris

Spalio 24 dieną gimnazijos mokiniai viliojo mokytojus ir tėvelius rudens gėrybėmis, žaidimais ir kitokiomis atrakcijomis  – čia vyko gimnazijos bendruomenės šventė „Triukšmingas rudens sambaris“. Sambario pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai sėjos pabaigoje, rudenį, mūsų protėviai džiaugdavosi derliumi, puoselėjo ir vertino savo tautos kultūrą, skatino jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą.
Pradinių klasių mokiniai į sambarį rinkosi lydimi savo augintinių: šuniukų, kačiukų, triušiukų, žiurkėnų, jūros kiaulyčių, vėžliukų. Pirmokas Lukas mokiniams pristatė jūrų kiaulytę, papasakojo, kaip ją augina ir prižiūri. Greičiausio augintinio varžybose pirmąją vietą užėmė šuo Bičiulis, nedaug atsiliko ir šuo Lordas. Po varžybų, pradinių klasių mokiniai ir mokytojai  atliko tyrimą, išsiaiškino, kokių gyvūnų   mokiniai turi daugiausiai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog daugiausia pradinukų namuose yra vištų. Po tyrimo pradinių klasių mokiniai piešė savo augintinius, surengė piešinių parodą.
Sambaryje svečiavosi  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologas Tomas Taurinskis ir tarnybinis vokiečių aviganių veislės šuo Attilas. Policijos kinologas su savo augintiniu mokiniams pademonstravo šuns puikiai vykdomas komandas – paklusnumą ir sargybą. Attilas geba sulaikyti nusikaltėlius, ieškoti narkotinių medžiagų, dingusių žmonių. Mokiniai klausėsi kinologo pamokymų kaip saugiai elgtis su svetimu šunimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *