Tęstinio projekto „Kelyje būk atsargus – šito mokyk ir draugus 2018” startas gimnazijoje

Tęstinio projekto „Kelyje būk atsargus – šito mokyk ir draugus 2018” startas gimnazijoje

Kelyje svarbiausias yra žmogus – vairuojantis, važiuojantis, einantis. Kad ir koks kelias būtų – žiemos ar vasaros – viskas priklauso nuo žmogaus. Rizika patekti į eismo įvykį atsiranda tada, kai trūksta žinių ir įgūdžių, kai sąmoningai priimamas sprendimas rizikuoti, nesilaikoma Kelių eismo taisyklių. Todėl turime prisiminti, kaip reikia elgtis kelyje. Juk saugūs būsime tik tuomet, kai kelyje elgsimės teisingai.
Kasmet mokykloje, prieš išleisdami mokinius rudens atostogų, primename apie saugų eismą kelyje, tinkamą taisyklių laikymąsi. O po atostogų vykdydami projektus pasitikriname. Pradinių klasių mokytoja metodininkė Danutė Ivanauskienė, vyresnioji socialinė pedagogė Dalia Orlakienė, mokinių seimelio pirmininkas Ovidijus Andrijauskas lapkričio mėn. 5-9 d. inicijuoja, organizuoja ir vykdo saugaus eismo  projektą ,,Kelyje būk atsargus – šito mokyk ir draugus  2018” “Pasak organizatorių, saugaus eismo įgūdžiai formuojami pasitelkiant vaikams priimtiną kasdienę veiklą, realias situacijas bei suformuotų įgūdžių kartojimą.
Šiemet tai pat buvo akcentuota atšvaito svarba. Prieš rudens atostogas ir po jų, kiekvienoje klasėje patikrinta, kiek gimnazijos bendruomenės narių turi atšvaitus. Skaičiuojant atsakymus paaiškėjo, kad šiemet didesnė dalis gimnazijos narių segi atšvaitus. Didžiausias pokytis užfiksuotas 8 klasėje. Prieš atostogas iš 25 mokinių atšvaitus segėjo tik 3 mokiniai, po atostogų – 11 mokinių. Todėl galima teigti, kad vykdomos akcijos atlieka švietėjišką, prevencinę veiklą ir priverčia mus pasirūpinti savo saugumu.
Lapkričio 6-osios rytą, prieš pamokas, vyko Mini egzaminas saugaus eismo tema. Kiekvienas sutiktas mokinys, mokinių tėveliai, mokyklos darbuotojai, direktorė ir mokyklinių autobusų vairuotojai atsakė į ištrauktus klausimus. Džiaugiamės, nes kiekvienas klausimas privertė susimąstyti ir prisiminti kelių eismo taisykles. Teisingai atsakę į klausimus buvo pavaišinti obuoliais, saldainiais, o neturintys atšvaito – gavo jį dovanų.
Akcijos metu buvo išdalintas 51 atšvaitas. Atšvaitus dovanojo Šiaulių regiono kelių vyr. specialistas A.V., saldainiais rėmė Užvenčio m. ,,Ventos” bendruomenė, obuoliais – buvęs mokinys E.O. bei 1 klasės mokytoja. Esame dėkingi rėmėjams.
Projekto ,,Kelyje būk atsargus – šito mokyk ir draugus  2018”  veiklos skatins mokinius, mokinių tėvelius dar kartą prisiminti saugaus elgesio gatvėje taisykles.
Mokiniai pertraukų metu bibliotekoje žais stalo ir grindų žaidimus saugaus eismo tema, prisimins kelių eismo taisykles žaidžiant ,,Jaunojo vairuotojo” žaidimą, vartys ir skaitys knygutes. Jaunesnieji mokiniai socialinio pedagogo kabinete spalvins savo svajonių mašinas.
Per pertraukas mokiniams vyks užsiėmimai – žaidimai klasėse. Juos ves vyresnieji mokiniai, socialinė pedagogė.
Lapkričio mėn. 9 d. laukiame policijos pareigūnų. Jie lankysis pirmoje ir antroje klasėse.

Saugaus ir laimingo kelio visiems!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *